| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 22 |
| Connector Type | Header |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 3 mm |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.85440
Ext.Price$0.85440
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.85440 | $0.85440 |
| 10 | $0.68678 | $6.86780 |
| 25 | $0.62841 | $15.71025 |
| 50 | $0.57500 | $28.75000 |
| 100 | $0.52613 | $52.61300 |
| 300 | $0.50079 | $150.23700 |
| 500 | $0.47666 | $238.33000 |
| 1000 | $0.44969 | $449.69000 |
